Napište nám

DAVID CRYSTAL: THE STORY OF ENGLISH IN 100 WORDS

Pokud stejně jako my v Belishe rádi čtete knihy o angličtině a fascinuje Vás etymologie, pak je pro Vás tato kniha absolutní “must-have”.  Lingvista a autor populárně-naučných knih David Crystal si vybral sto anglických slov a o každém z nich napsal krátký sloupek, u kterého se nejen dobře pobavíte, ale také
IMG_5639dozvíte něco nového a překvapivého o vývoji anglického lexika. Vzhledem ke krátkosti kapitol se jedná o knihu, kterou se hodí mít vždy po ruce, neboť se dá číst v metru, v čekárně u zubaře i na dovolené. Pokud se chcete dozvědět více o současných tendencích ve vývoji angličtiny, mohla by Vás zajímat také webová stránka www.davidcrystal.com, kde se můžete seznámit s dalšími tituly autora a přečíst si jeho přednášky, eseje a články.

 

 

 

 

JODI PICOULT: THE LONE WOLF

Pokud si chcete přečíst dobře napsaný román, do kterého se můžete zcela ponořit a na celé hodiny zapomenout na svět kolem sebe, pak neváhejte sáhnout po jedné z knih americké autorky Jodi Picoult.

The Lone Wolf vypráví spletitý příběh rodiny, jejíž otec má jedinou vášeň: vlky. Jeden rok svého živoIMG_5641ta dokonce stráví zcela sám v divočině, aby se začlenil do vlčí smečky a dozvěděl se tak o jejím životě co nejvíc. Jeho posedlost zkoumáním vlků a jejich chování ale vede k dezintegraci jeho vlastní rodiny a k finančním problémům, které v konečném důsledku musí řešit jeho dvě děti. Podotkněme ještě, že k napsání knihy inspiroval autorku skutečný „vlčí muž“ Shaun Ellis.