Napište nám

Tipy a rady pro práci se zdroji, kterých je sice čím dál více, ale tím hůře se v nich dá vyznat. Oba lektoři budou mluvit o tom, co se jim v jejich praxi osvědčilo. Dozvíte se nejen jak zadávat hesla do vyhledávače a kontextově dohledávat na internetu, ale i jak se orientovat a efektivně využívat zdroje ve vašem počítači. Webinář je primárně určen méně zkušeným překladatelům a tlumočníkům, Tomáš ale bude hovořit i o nástroji pro vyhledávání v počítači, který není na českém trhu tolik známý, a tak věřím, že zaujme i překladatele s praxí.

Na co se můžete těšit?

  • Práce s internetovými zdroji (efektivní vyhledávání/jaké zdroje /ověřování terminologie/tipy, jak ověřovat kolokace/kolokační slovníky…)
  • Vytváření glosářů (jak je zpracovat – papír/Excel/CAT nástroj? Jak řadit hesla? Více, nebo méně glosářů? Jak je ukládat? Co vše je dobré si do něj zapisovat. V čem se liší tlumočnické glosáře?
  • Jak pracovat s glosáři a dalšími zdroji uloženými v počítači/na cloudu – jak si zajistit, že najdu, co hledám
  • Zdarma získáte nástroj pro vyhledávání v Eur-lexu: Lex-in-con

 

Workshop tentokrát proběhne online přes aplikaci ZOOM.

K účasti je nutný notebook s webkamerou a běžné připojení k internetu.

Kdo vás kurzem provede?

Tomáš Barendregt

Tomáš vystudoval informační vědu a knihovnictví a nejen díky tomuto vzdělání si vytvořil špičkový systém pro vyhledávání ve zdrojích. Působí v USA a ve své překladatelské praxi se zaměřuje na překlady v oblasti medicíny. V minulém roce vydal oceňovaný česko-anglický glosář týkající se koronaviru, spolupracuje s americkou asociací překladatelů ATA. Tomáš vždy přináší čerstvý pohled na překladatelskou praxi a jeho povídání je velmi inspirativní.

 

Kateřina Ešnerová

Kateřina má bohaté tlumočnické zkušenosti, působí i jako lektorka tlumočení na Ústavu translatologie Univerzity Karlovy a díky své systematičnosti má, co říci k tomu, jak používat glosáře v tlumočnické praxi. Katka má talent předávat dovednosti, využívá trefné příklady a u jejího výkladu se určitě nudit nebudete.

 

Chybí vám nějaká další informace?

Ptejte se, jsme tu pro vás!
kurzy@belisha.cz

Kdy

7. 11. 2021

Od 17:00 do 20:30 hod.  Čekají vás 2 bloky po 90 minutách

 

Add to Calendar

 


Kde

ZOOM BELISHA MASTERING LANGUAGES


Cena

750 Kč + DPH

Členové KST ČR mají slevu 19 %, členové Na volné noze 10% – stačí doplnit příslušný kód do přihlášky. 

Bydlíte daleko? 
Nevadí, tento kurz je online.

Jednu jízdenku, prosím!

Zpět na přehled kurzů